Науково-практичний коментар до ст. 261 Кримінального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 261 Кримінального кодексу України

Стаття 261. Напад на об\’єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення

Напад на об\’єкти, на яких виготовляються, зберігаються, використовуються або якими транспортуються радіоактивні, хімічні, біологічні чи вибухонебезпечні матеріали, речовини, предмети, з метою захоплення, пошкодження або знищення цих об\’єктів-

карається позбавленням волі на строк від п\’яти до дванадцяти років.

1. Об\’єктом злочину є безпека об\’єктів, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення. Порушення недоторканності таких об\’єктів, протиправне насильницьке проникнення на них загрожує порушенням технологічного процесу . порядку зберігання загальнонебезпечних предметів, а тим самим життю, здоров\’ю, іншим правоохоронюваним благам, всій громадській безпеці.

Об\’єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення,- це виробництва, сховища, транспортні засоби, наукові установи, військові частини та інші об\’єкти, на яких виготовляються, зберігаються, використовуються або якими транспортуються радіоактивні, хімічні, біологічні та вибухонебезпечні матеріали, речовини, предмети. Про перелік таких об\’єктів див. також коментар до ст. 236.

2. Об\’єктивна сторона злочину характеризується нападом на зазначені об\’єкти. Про поняття нападу див. коментар до ст. 257. При вчиненні цього злочину він полягає у подоланні опору охорони чи інших працівників відповідного об\’єкта шляхом застосування насильства чи погрози, встановленні над усім таким об\’єктом чи його частиною фактичного панування, отриманні можливості розпоряджатися предметами, які становлять підвищену небезпеку для оточення.

3. Суб\’єкт злочину загальний.

4. Суб\’єктивна сторона нападу на об\’єкти, які становлять підвищену небезпеку для оточення, характеризується умисною виною і спеціальною метою – захоплення; пошкодження або знищення таких об\’єктів. При цьому винний розуміє, що його діяння спрямоване проти об\’єкта, на якому розміщені загальнонебезпечні предмети, знає про потенційну шкідливість таких речовин. Тим самим вій усвідомлює суспільне небезпечний характер своєї дії та передбачає можливість заподіяння шкоди для громадської безпеки.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code