Науково-практичний коментар до ст. 285 Кримінального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 285 Кримінального кодексу України

Стаття 285. Неповідомлення капітаном назви свого судна при зіткненні суден

Неповідомлення капітаном судна іншому судну, що  зіткнулося з ним на морі, назви і порту приписки свого  судна, а також місця свою відправлення та призначення, незважаючи па наявність можливості подати ці відомості ,-

карається штрафом до п\’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців.

1. Об\’єктом злочину є безпека руху та експлуатації транспорту в частині забезпечення встановленого порядку розслідування аварій на морі.

2. Об\’єктивна сторона злочину полягає у бездіяльності: 1) неповідомленні членам екіпажу чи пасажирам іншого судна, з яким відбулося зіткнення, даних про своє судно – його назви, порту приписки, місця свого відправлення і призначення; 2) повідомленні лише частини необхідних даних чи повідомленні неправдивих даних.

Відповідальність за таку бездіяльність настає за умови, що винний мав можливість надати необхідну інформацію Відсутність такої можливості повинна бути викликана об\’єктивними обставинами – пораненням капітана, необхідністю вжиття заходів для забез печення плавучості судна чи рятування пасажирів і екіпажу несправністю засобів звязку тощо.

Обов\’язковою ознакою об\’єктивної сторони злочину є місце його вчинення. Ним є як відкрите море, так і територіальні води будь-якої держави.

3. Суб\’єкт злочину спеціальний Ним може бути лише капітан судна, яке зіткнулося з іншим судном. Про поняття судна див коментар до ст. ст. 339 і 446.

4. Суб\’єктивна сторона злочину характеризується умислом.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code