Науково-практичний коментар до ст. 432 Кримінального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 432 Кримінального кодексу України

Стаття 432. Мародерство

Викрадення на полі бою речей, що знаходяться при вбитих чи поранених (мародерство),-

карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.

1. До загальних обов\’язків військовослужбовця належать, зокрема, обов\’язок дорожити бойовою славою ЗС та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця ЗС, поважати бойові та військові традиції, честь і гідність кожної людини Мародерство дискредитує вказані цінності, а отже його безпосереднім об\’єктом є бойова слава ЗС і честь військовослужбовця, а також порядок дотримання звичаїв та правил війни.

2. Предметом мародерства може бути тільки приватне майно (гроші, годинники, медальйони тощо) вбитих чи поранених, незалежно від того, до чиєї армії останні належать викрадені вони можуть бути як під час бою, так і відразу ж після нього. Зброя, боєприпаси, документи, що містять відомості військового характеру, інші предмети, що збираються для їх використання під час ведення військових дій, не є предметом цього злочину.

3. З об\’єктивної сторони злочин виражається у суспільне небезпечних діях – викраденні речей, що знаходяться при вбитих і поранених. Обов\’язковою ознакою складу є місце – поле бою (це поняття розкрито в коментарі до ст. 429).

4. Суб\’єктом злочину є будь-який військовослужбовець.

5. З суб\’єктивної сторони злочин може бути вчинений тільки з прямим умислом.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code