Науково-практичний коментар до ст. 440 Кримінального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 440 Кримінального кодексу України

Стаття 440. Розроблення, виробництво, придбання, зберігання, збут, транспортування зброї масового знищення

Розроблення, виробництво, придбання, зберігання,. збут, транспортування зброї масового знищення, забороненої міжнародними договорами, згода на обов\’язковість яких надана Верховною Радою України,-

караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.

1. Об\’єктом злочину є порядок поводження зі зброєю масового знищення, який забезпечує безпеку людства і міжнародний правопорядок.

2. Предмет його – зброя масового знищення, заборонена міжнародними договорами, згода на обов\’язковість яких надана ВР. Про поняття і види такої зброї див, коментар до ст. 439.

Фактично, якщо виходити із змісту відповідних міжнародних договорів, цією статтею передбачено відповідальність тільки за: 1) розроблення та виробництво ядерної, хімічної і біологічної (бактеріологічної) зброї; 2) придбання, збут і транспортування ядерної зброї; 3) зберігання, але тільки на дні морів і океанів та в його надрах, будь-яких видів зброї масового знищення.

3. З об\’єктивної сторони злочин може мати прояв у суспільне небезпечних діях або бездіяльності, Формами його можуть бути такі стосовно відповідних,видів зброї: 1) розроблення – всі стадії робіт до початку серійного виробництва (прикладні дослідження, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, проектування тощо); 2) виробництво – всі стадії створення (будівництво, виготовлення,.випробування тощо); 3) придбання; 4) зберігання – розміщення предметів у певному місці; 5) збут; 6) транспортування – перевезення предметів із одного місця в інше транспортними засобами. Про поняття придбання, збут див. коментар до ст.198.

4. Суб\’єкт злочину – загальний.

5. Суб\’єктивна сторона характеризується умислом.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code