Науково-практичний коментар до ст. 289 Кримінального процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 289 Кримінального процесуального кодексу України

Стаття 289. Відновлення провадження при відмові від поручительства
1. Якщо протягом року з дня передачі особи на поруки колективу підприємства, установи чи організації вона не виправдає довіру колективу, ухилятиметься від заходів виховного характеру та порушуватиме громадський порядок, загальні збори відповідного колективу можуть прийняти рішення про відмову від поручительства за взяту ними на поруки особу. Відповідне рішення направляється до суду, який прийняв рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
2. Суд, отримавши рішення загальних зборів колективу про відмову від поручительства, розглядає питання притягнення особи до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення в порядку, передбаченому статтею 288 цього Кодексу.
3. Переконавшись у порушенні особою умов передачі на поруки, суд своєю ухвалою скасовує ухвалу про закриття кримінального провадженім і звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв\’язку з передачею її на поруки та направляє матеріали провадження для проведення досудового розслідування в загальному порядку чи здійснює судове провадження в загальному порядку, якщо питання про звільнення від кримінальної відповідальності було прийняте після направлення обвинувального акта до суду.
 
Коментар:
1. Згідно із ст. 47 КК звільнення особи від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки не є остаточним, а має умовний характер, оскільки клопотання колективу підприємства, установи чи організації про передачу на поруки передбачає умову, що така особа протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не буде ухилятися від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадський порядок.
У випадку порушення особою, яка передана на поруки, зазначених умов колектив після переконання, що взята на поруки особа не виправдала його довіри, відмовляється від свого поручительства.
Таке рішення приймається на загальних зборах відповідного колективу і направляється до суду, який ухвалював рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
2. Після отримання рішення загальних зборів колективу про відмову від поручительства суд розглядає питання притягнення особи до кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення відповідно до ст. 288 КПК.
3. Переконавшись, що особа порушила умови передачі її на поруки, суд своєю ухвалою приймає одне з таких рішень: 1) скасовує ухвалу про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності та направляє матеріали провадження для проведення досудового розслідування в загальному порядку або 2) здійснює судове провадження в загальному порядку, якщо питання про звільнення від кримінальної відповідальності було прийняте після направлення обвинувального акта до суду.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code