Науково-практичний коментар до ст. 291 Кримінального процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 291 Кримінального процесуального кодексу України

Стаття 291. Обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування
 
1. Обвинувальний акт складається слідчим, після чого затверджується прокурором. Обвинувальний акт може бути складений прокурором, зокрема якщо він не погодиться з обвинувальним актом, що був складений слідчим.
2. Обвинувальний акт має містити такі відомості:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім\’я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство);
3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім\’я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство);
4) прізвище, ім\’я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора;
5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення;
6) обставини, які обтяжують чи пом\’якшують покарання;
7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням;
8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування);
9) дату та місце його складення та затвердження.
3. Обвинувальний акт підписується слідчим та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно.
4. До обвинувального акта додається:
1) реєстр матеріалів досудового розслідування;
2) цивільний позов, якщо він був пред\’явлений під час досудового розслідування,
3) розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред\’явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування;
4) розписка або інший документ, що підтверджує отримання цивільним відповідачем копії цивільного позову, якщо він був пред\’явлений під час досудового розслідування не до підозрюваного.
Надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється.
 
Коментар:
1. Обвинувальний акт – це процесуальний документ про закінчення досудового розслідування. Він складається слідчим, після чого затверджується прокурором.
 
Обвинувальний акт може скласти самостійно прокурор, якщо він не погодиться з обвинувальним актом, що був складений слідчим.
2. Із вимог ч. 2 ст. 291 випливає, що обвинувальний акт повинен обов\’язково містити відомості, які передбачені пп. 1-9 цієї частини вказаної статті.
Обвинувальний акт підписує слідчий та прокурор, який його затвердив. Прокурор підписує одноособово, якщо він склав його самостійно.
3. До обвинувального акта додаються:
– реєстр матеріалів досудового розслідування;
– цивільний позов, якщо він був пред\’явлений під час досудового розслідування;
– розписка підозрюваного про отримання ним копій обвинувального акта та цивільного позову а також реєстру матеріалів досудового розслідування;
– розписка або інший документ, що підтверджує отримання цивільним відповідачем коті цивільного позову, якщо він пред\’являвся під час досудового розслідування не до підозрюваного.
4. Частина 4 ст. 291 КПК містить категоричну вимогу про те, що надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code