Науково-практичний коментар до ст. 296 Кримінального процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 296 Кримінального процесуального кодексу України

Стаття 296. Задоволення клопотання про продовження строку досудового розслідування
 
1. Прокурор задовольняє клопотання та продовжує строк досудового розслідування, якщо переконається, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об\’єктивних причин.
2. Якщо прокурор задовольняє клопотання слідчого, прокурора, він визначає новий строк досудового розслідування. Прокурор зобов\’язаний визначити найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
3. У разі необхідності прокурор перед спливом продовженого строку може повторно звернутися з клопотанням про продовження строку досудового розслідування в порядку, визначеному цим параграфом, у межах строків, встановлених частиною другою статті 219 цього Кодексу.
 
Коментар:
1. У частині 1 коментованої статті наведено обставини, які дозволяють прокуророві задовольнити клопотання та продовжити строк досудового розслідування.
2. Разом із задоволенням клопотання слідчого чи прокурора відповідний прокурор (див. ч. 2 ст. 294 КПК) визначає новий строк досудового розслідування. Це має бути найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
3. Правило, яке викладене в ч. 3 ст. 296 КПК, дозволяє прокуророві у разі необхідності, коли закінчується продовжений строк досудового розслідування, повторно звернутися з клопотанням про його продовження. При цьому прокурор керується § 4 гл. 24 КПК, але у межах відповідних строків (див. ч. 2 ст. 219 КПК).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code