Науково-практичний коментар до ст. 297 Кримінального процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 297 Кримінального процесуального кодексу України

Стаття 297. Відмова у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування
1. Прокурор відмовляє у задоволенні клопотання та продовженні строку досудового розслідування у разі, якщо слідчий, прокурор, який звернувся з клопотанням, не доведе наявність підстав, передбачених частиною першою статті 296 цього Кодексу, а також, якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/ або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.
2. У разі відмови у продовженні строку досудового розслідування, прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведений цього досудового розслідування, зобов\’язаний протягом п\’яти днів здійснити одну здій, передбачених частиною другою статті 283 цього Кодексу
 
Коментар: 
1. Коментована стаття передбачає порядок відмови у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування.
У частині 1 ст. 297 КПК визначено, що прокурор відмовляє у задоволенні клопотання та не продовжує строк досудового розслідування, якщо слідчий чи прокурор, що зверталися з таким клопотанням, не довели наявність підстав, які б переконали прокурора в тому, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови, що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об\’єктивних причин.
Прокурор також відмовляє у задоволенні клопотання і не продовжує строк розслідування, якщо в ході вирішення цього питання досліджені обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення.
2. При відмові у продовженні строку досудового розслідування прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення такого розслідування, зобов\’язаний протягом п\’яти днів здійснити одну із таких дій:
1) закрити кримінальне провадження;
2) звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності;
3) звернутися до суду з обвинувальним актом;
4) звернутися до супу з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру;
5) звернутися до суду з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру.
Передбачений п\’ятиденний строк для прокурора обчислюється з моменту надходження до нього клопотання про продовження строку досудового розслідування і закінчується виконанням прокурором однієї із процесуальних дій, названих у п. 2 коментаря до цієї статті КПК. Цей строк продовженню не підлягає. Якщо закінчення п\’ятиденного строку припадає на неробочий день, то останнім днем цього строку вважається наступний за ним робочий день (див. ст. 115 КПК).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code