Науково-практичний коментар до ст. 388 Кримінального процесуального кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 388 Кримінального процесуального кодексу України

Стаття 388. Приведення присяжних до присяги
 
1. Після закінчення відбору основних і запасних присяжних вони займають місця, відведені їм головуючим.
2. За пропозицією головуючого присяжні складають присягу такого змісту: \”Я, (прізвище, ім\’я, по батькові), присягаю виконувати свої обов\’язки чесно і неупереджено, брати до уваги лише досліджені в суді докази, при вирішенні питань керуватися законом, своїм внутрішнім переконанням і совістю, як личить вільному громадянину і справедливій людині\”.
Текст присяги зачитує кожен присяжний, після чого підтверджує, що його права, обов\’язки та компетенція йому зрозумілі.
 
Коментар:
1. Після того, як завершився відбір присяжних (основних і запасних), головуючий пропонує їм зайняти відведені місця. Основні присяжні сидять поруч із суддями (оскільки становлять єдине ціле-суд), а запасні-у залі судового засідання, але таким чином, щоб це унеможливило контакт зі сторонами або іншими особами, які присутні під час судового розгляду. За цим може спостерігати судовий розпорядник (ст. 74 КПК).
2. Однією з умов виконання особою функцій присяжного є складення присяги, оскільки особа приступає до виконання функцій судді, представника держави. Вчинені дії визначають її певне психологічне ставлення до виконуваних завдань.
Текст присяги чітко визначений коментованою статтею. Він зачитується кожним присяжним (як основним, так і запасним) індивідуально після їх відбору та перед початком судового розгляду. Приведення до присяги запасних присяжних означає, що на них покладаються обов\’язки основних присяжних, вони також ніби стають учасниками судового розгляду, незважаючи на те, що можливо їх і не буде залучено до складу суду.
Після зачитування тексту присяги кожний присяжний підтверджує, що його права, обов\’язки та компетенція йому зрозумілі. Про такі дії робиться відмітка у журналі судового засідання, а також це буде зафіксовано лід час повного фіксування технічними засобами судового засідання (ч. 5 ст. 27 КПК).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code