Науково-практичний коментар до ст. 175 Сімейного кодексу України | Адвокат Прокопенко Вадим, г. Киев

Науково-практичний коментар до ст. 175 Сімейного кодексу України

Науково-практичний коментар до ст. 175 Сімейного кодексу України

Стаття 175. Право спільної сумісної
власності батьків і ді-

тей

 

1. Майно, набуте батьками і дітьми за
рахунок їхньої

спільної праці чи спільних коштів, належить
їм на праві

спільної сумісної власності.

 

1. У статті 17 Закону України \”Про
власність\” було визна-

но можливість існування так званої \”сімейної\” власності,

тобто власності всіх або більшості осіб,
які проживають од-

нією сім\’єю. Така власність трактувалася як
спільна сумісна,

якщо інше не було встановлено письмовою
угодою між ними.

 

Разом із однокласниками тринадцятирічний Ю.
після занять

у школі займається дитячим бізнесом – миє
автомобілі.

 

Його місячний заробіток набагато перевищує
заробіток

батьків. Згодом батьки на спільні кошти
придбали нові меб-

лі, інші цінні речі. Кому вони належать?

 

У статті 175 СК міститься відповідь на це
запитання. Мож-

на сумніватися у тому, що дитина
судитиметься з батьками з

приводу цих речей, але зовсім не виключено,
що, вимагаючи

поділу майна, один із батьків зажадає
половину.

 

2. Стаття 175 СК спрямована на утвердження
поваги до ди-

тини, на захист її від експлуатації. Вона
виховуватиме повагу

до праці кожного, хто піклується про сім\’ю.