Науково-практичний коментар до ст. 156 Кодексу законів про працю України

Науково-практичний коментар до ст. 156 Кодексу законів про працю України

Стаття 156. Заборона передачі у виробництво зразків нових машин та інших засобів виробництва, впровадження нових технологій, що не відповідають вимогам охорони праці
Виготовлення і передача у виробництво зразків нових машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, а також впровадження нових технологій без дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, забороняється.
Коментар:
 
1. Експертиза проектної документації на виготовлення засобів виробництва провадиться відповідно до зазначеного в п. 1 коментарю до ст. 154 КЗпП Положення про порядок проведення державної експертизи (перевірки) проектної документації на будівництво та реконструкцію виробничих об\’єктів і виготовлення засобів виробництва на відповідність їх нормативним актам про охорону праці.
Виготовлення і передача у виробництво зразків нових машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва також передбачає одержання дозволу органів державного нагляду за охороною праці. Такий же дозвіл необхідний для впровадження нових технологій.
2. Вимоги щодо порядку впровадження нових технологій міститься також в ст. 21 Закону \”Про охорону праці\”: 1) придбані за кордоном технологічні процеси, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби допускаються в експлуатацію лише за умови їх відповідності нормативним актам про охорону праці, що діють в Україні; 2) забороняється застосування у виробництві шкідливих речовин у випадку відсутності їх гігієнічної регламентації та державної реєстрації.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code