Науково-практичний коментар до ст. 180 Кодексу законів про працю України

Науково-практичний коментар до ст. 180 Кодексу законів про працю України

Стаття 180. Приєднання щорічної відпустки до відпустки у зв\’язку з вагітністю та пологами
У разі надання жінкам відпустки у зв\’язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов\’язаний за заявою жінки приєднати до неї щорічні основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи на даному підприємстві, в установі, організації в поточному робочому році.
Коментар:
1. Ст. 180 КЗпП і п. 3 частини тринадцятої ст. 10 Закону \”Про відпустки\” прямо формулюють право жінок на використання відпустки безпосередньо перед відпусткою у зв\’язку з вагітністю та пологами або безпосередньо після неї. Для одержання щорічних основної і додаткової відпусток у зазначений час жінка повинна подати власникові довідку медичної установи (при наданні щорічних відпусток перед відпусткою у зв\’язку з вагітністю та пологами).
2. Жінка може реалізувати своє право на використання відпустки відповідно до правил коментованої статті і п. 3 частини тринадцятої ст. 10 Закону \”Про відпустки\” за умови, якщо на день початку щорічних основної і додаткової відпусток вона має стаж роботи в рахунок робочого року, за який вона просить надати їй щорічні відпустки, тривалістю хоча б один день. Надання щорічних відпусток у рахунок робочого року, який ще не почався, законодавство про працю не передбачає, у тому числі й щодо випадку, який розглядається.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code