Науково-практичний коментар до ст. 208 Кодексу законів про працю України

Науково-практичний коментар до ст. 208 Кодексу законів про працю України

Стаття 208. Пільги для працівників, які навчаються в середніх і професійно-технічних навчальних закладах
Для працівників, які навчаються без відриву від виробництва в середніх і професійно-технічних навчальних закладах, встановлюється скорочений робочий тиждень або скорочена тривалість щоденної роботи із збереженням заробітної плати у встановленому порядку; їм надаються також і інші пільги.
Коментар:
1. Стаття, що коментується, віддзеркалює те нерозуміння відмінності між категоріями тривалості робочого часу і тривалості роботи, що склалося у законодавстві. Тому як однопорядкові поняття тут вживаються \”скорочений робочий тиждень\” (поняття, що характеризує тривалість робочого часу) і \”скорочена тривалість щоденної роботи\” (категорії, що характеризує режим роботи). Оскільки щодо і скорочення робочого тижня, і скорочення тривалості щоденної роботи передбачається збереження заробітної плати, слід дійти висновку про те, що законодавець передбачив скорочення тривалості робочого часу.
2. Ст. 208 КЗпП не формулює норми прямої дії, а відсилає до встановленого порядку збереження заробітної плати. Такий порядок встановлюється в ст. 209, 218 КЗпП.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code