Науково-практичний коментар до ст. 251 Кодексу законів про працю України

Науково-практичний коментар до ст. 251 Кодексу законів про працю України

Стаття 251. Обов\’язок власника або уповноваженого ним органу надавати інформацію на запити профспілок, їх об\’єднань
Власник або уповноважений ним орган зобов\’язаний в тижневий строк надавати на запити профспілок, їх об\’єднань інформацію щодо умов та оплати праці працівників, соціально-економічного розвитку підприємства, установи, організації та виконання колективних договорів і угод.
У разі затримки виплати заробітної плати власник або уповноважений ним орган зобов\’язаний на вимогу виборних профспілкових органів надати письмовий дозвіл на отримання в банках інформації про наявність коштів на рахунках підприємства, установи, організації чи отримати таку інформацію в банках і надати її профспілковому органу. У разі відмови власника або уповноваженого ним органу надати таку інформацію чи дозвіл на отримання інформації його дії або бездіяльність можуть бути оскаржені до суду.
Коментар:
1. Стаття, що коментується, надає право на одержання інформації профспілкам та їх об\’єднанням. Надання такого права профспілкам означає, що воно належить і первинним профспілковим організаціям та їх об\’єднанням.
2. Встановлено тижневий строк для надання інформації, передбаченої ст. 251 КЗпП. Порушення цього строку може тягти пред\’явлення вимоги про розірвання трудового договору з керівником підприємства, який не надав інформацію або порушив строк її надання.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code