Як продати будинок та земельну ділянку

Як продати будинок та земельну ділянку

kDbcLf2cQSzgYeGsPGNAkoQAw4xE0HnhvWmqHLJUI-QQa-HgFo_KMmKYqxESja_iUJmVR5JCRA-BENMbmD2_TEyFjv8qnYXE01zQXjJRg_-3oKCRsLwtxYNEugLcI1z7Cis0aQrb4P0SUo4Zwh6smA

Реєстри знову відкриті, ринок нерухомості в Україні оживає. Багато родин хочуть купити приватні будинки чи дачі із земельними ділянками у містах та селах України. Попит є, але тисячі потенційних продавців виявилися не готовими до продажу: потрібно присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, виправити помилки в земельному кадастрі чи реєстрі прав власності. Які документи потрібні для продажу будинку?

Перевіряємо документи, що підтверджують право власності на будинок

Продаж нерухомості можливий виключно після реєстрації права власності у державному Реєстрі прав власності на нерухоме майно. Підставою для державної реєстрації є правовстановлюючі документи та технічний паспорт домоволодіння.

Документи, що підтверджують право власності на будинок відрізняються формою, залежать від процедури набуття права власності:

 • витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав; видається на новий будинок, після реконструкції, на об’єкт, що отриманий у власність у процесі приватизації;
 • свідоцтво про право власності за підсумками аукціону – одержують переможці торгів на Prozorro;
 • договір купівлі-продажу, дарування, міни – засвідчений нотаріусом;
 • свідоцтво про право на спадщину згідно із законом або заповітом;
 • договір довічного утримання;
 • вирок суду.

Якщо у будинка один власник – достатньо перевірити точність адреси, площу, перерахування будівель з літерами та площею, ПІБ власника. У домоволодіння кілька співвласників – збираємо пакет документів, що дає у сумі 100% часток. Технічний паспорт має пройти реєстрацію у Єдиній державній системі будівництва.

Перевіряємо документи на землю

Продаж будинку із земельною ділянкою передбачає два варіанти:

 1. Землю приватизовано: має бути Держакт, кадастровий номер, реєстрація у Реєстрі прав власності + Витяг із ДЗК.
 2. Землю не приватизовано: необхідно присвоїти кадастровий номер земельної ділянки, отримати Витяг з ДЗК.

Кадастровий номер підтверджує, що ділянка сформована, має точні межі, цільове призначення, вид використання. Землевпорядна компанія «Київські землі» проводить повний комплекс робіт із присвоєння кадастрового номера: виїзд на місцевість, виготовлення технічної документації, реєстрація у ДЗК, отримання Витягу з ДЗК.

Що необхідно для укладання договору із землевпорядниками на присвоєння кадастрового номера:

 • документи, що підтверджують право власності на будинок;
 • технічний паспорт;
 • паспорти та коди всіх власників.

Важливо! У Земельному Кадастрі часто виявляють помилки. До початку продажу перевіряємо документи на землю із даними ДЗК. Знайшли помилку – землевпорядна компанія «Київські землі» здійснює виправлення даних у Кадастрі.

Експертна оцінка нерухомості та землі

Експертний висновок – база розрахунку податку на дохід від продажу будинку та землі. Оцінка землі проводиться окремо на будинок та на ділянку. Земля оцінюється виключно у випадках, якщо є документ на право власност на землю.

Перевірка за реєстрами

До початку продажу замовляємо юридичну перевірку об’єкту: чи немає застави, арешту, судових спорів. Перешкодити продажу може несплачений штраф за порушення ПДР, податкова заборгованість або спір із сусідом.

Додаткові документи для продажу будинку з ділянкою

Нотаріус проводить угоду купівлі-продажу виключно у присутності всіх співвласників або за наявності нотаріально посвідченої довіреності від осіб, які фізично не можуть бути присутніми. Серед співвласників неповнолітня чи недієздатна особа – потрібна згода органів опіки. Будинок придбаний у шлюбі – нотаріально посвідчена згода другої половини подружжя.

Щоб не зірвалася вигідна угода з покупцем, до початку продажу будинку перевіряємо усі документи, виправляємо помилки, замовляємо кадастровий номер, здійснюємо держреєстрацію.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code