Як проходить процес розлучення під час війни | Що каже законодавство

Як проходить процес розлучення під час війни | Що каже законодавство

Під час війни життя людей змінюється до невпізнаваності. Окрім очевидних загроз безпеці, вона також сильно впливає на інші аспекти суспільства, включаючи сімейні стосунки.

Розлучення під час воєнного стану може стати особливо складною та заплутаною процедурою для сторін, які намагаються розірвати шлюб та розпочати нове життя. Війна може ставити подружжя перед незрозумілими юридичними викликами та особливими обставинами, які варто врахувати. Пропонуємо розглянути правовий контекст та особливості під час воєнного стану, а також роль адвоката в цьому процесі.

Вплив воєнного стану на процедуру 

Воєнний стан може впливати на доступність та розгляд справи про розірвання шлюбу в судовому порядку. У зв’язку з обмеженими ресурсами та перевантаженістю судової системи під час воєнного стану, процес може затягнутися. Крім того, воєнний стан може мати вплив на фінансове становище сім’ї, що може вплинути на подальші розрахунки щодо аліментів та майнового поділу.

Правовий контекст: законодавство щодо розлучення під час війни

Воєнний стан не перешкоджає розірванню шлюбу, оскільки такі відносини базуються на добровільності. Тому навіть зараз право на припинення шлюбу не може бути обмежене. Залишаються в силі ті самі правила та норми, які існували до початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.

Важливо звернутися до кваліфікованого адвоката для отримання конкретної інформації щодо правового контексту розлучення під час воєнного стану. Адвокатське бюро Василя Михалюка надає кваліфіковані послуги та може допомогти врегулювати ваші запитання.

Особливий випадок: розлучення з військовослужбовцем

Розірвання відносин з військовослужбовцем вимагає особливої уваги та розгляду. Воєнний стан може створити додаткові виклики, оскільки військовослужбовці можуть перебувати в зоні бойових дій або бути відсутні у зв’язку з виконанням службових обов’язків. Розлучення через суд може включати питання про аліменти, поділ майна та інші правові аспекти, які потребують професійної підтримки адвоката.

Також, розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя можливе в органах ДРАЦС. Це реально у випадку, якщо інший з подружжя визнаний безвісно відсутнім або визнаний судом недієздатним.

Поширеною є ситуація, коли жінка – за кордоном, а чоловік – в Україні. Якщо ви вирішили розлучитися зараз, то варто подати документи до консульства. Якщо у вас є спільне майно чи діти, то процедура буде важчою та є потреба документальної процедури в Україні.

Яка роль адвоката в процесі?

У процесі розірвання шлюбу під час війни адвокат відіграє важливу роль. Він забезпечує:

  • професійну консультацію,
  • допомогу та супровід протягом процедури,
  • захист інтересів клієнта,
  • юридичну підтримку,
  • написання, зміну або розірвання шлюбного договору.

Адвокат з розлучення допоможе зрозуміти правовий контекст під час воєнного стану, роз’яснить права та обов’язки сторін, а також захистить інтереси клієнта в суді. Оберіть досвідченого адвоката, який спеціалізується на цій темі, щоб забезпечити найкращий результат у вашому випадку.

Якщо вам потрібно подати на розлучення, запрошуємо на професійну консультацію від адвоката з бюро Василя Михалюка, на яку ви можете записатися заповнивши форму на сайті: https://advokatvm.com/poslugy/simeyni-spravy/. Ми враховуємо індивідуальні особливості кожної справи та допоможемо вирішити ваші запитання.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code