Переваги оренди складських площ, або Чому не варто облаштовувати власний склад

Переваги оренди складських площ, або Чому не варто облаштовувати власний склад

Сучасні умови бізнесу, за яких конкуренція на ринку щодня зростає, диктують свої правила. Для досягнення успіху важливо оптимізувати бізнес-процеси. Тож перед власниками бізнесу постає задача провести ретельний аналіз всіх аспектів діяльності, в тому числі й визначити оптимальне місце зберігання товарів. Зазвичай в таких випадках є лише два варіанти: облаштування власного складу або оренда готової площі. Насправді ця дилема досить поширена серед власників бізнесу. Тож варто оцінити переваги та недоліки обох варіантів, щоб знайти оптимальну стратегію.

Облаштування власного складу: особливості та ризики

Власний склад — це спеціалізоване приміщення, яке знаходиться у власності компанії. Раціональність його будівництва — окреме питання, адже такі рішення має свої переваги та недоліки. Серед плюсів:

  • високий рівень контролю, що дозволяє організовувати процеси таким чином, як це зручно компанії;
  • можливість економії на товарообігу — шляхом чіткої організації найрізноманітніших бізнес-процесів та зберігання товарів можна скоротити деякі витрати;
  • статус — для кредиторів, партнерів та клієнтів компанії наявність власного складського приміщення є важливою перевагою та показником стабільності.

Втім власний склад має і недоліки. Наприклад, для будівництва площі або її купівлі необхідно внести великі ресурси, особливо якщо мова йде про створення спеціалізованих умов зберігання та інші тонкощі. Сюди ж можна і додати те, що терміни будівництва приміщень в деяких випадках досить складно передбачити. Також власний склад — це ще й необхідність організації логістичних процесів, що теж забирає багато ресурсів та потребу якісного менеджменту. Сюди ж можна додати й необхідність регулярного обслуговування приміщення, а також періодичного ремонту.

Оренда складських площ — оптимальне рішення для бізнесу

Оренда та залучення аутсорсингових послуг передбачає — сучасний спосіб організації зберігання. Він оптимальний для бізнесу, адже має низку переваг:

  • низькі витрати — оренда порівняно із будівництвом або купівлею складу доступна навіть для початківців;
  • мобільність — при зміни умов ведення бізнесу можна розірвати договір та зняти в оренду нову будівлю (на відміну від власного приміщення);
  • гнучкість — у разі зміни обсягів бізнесу орендовану площу можна адаптувати відносно до своїх потреб;
  • мінімізація ризику втрат через несприятливі умови — компанія, що надає послуги оренди складських площ, бере всю відповідальність на себе;
  • оптимізація всіх процесів — управління питаннями, що пов’язані зі складською логістикою (наприклад, зберігання та оптимізація всіх пов’язаних з ним внутрішніх процесів), здійснюється аутсорсинговою компанію, в той час, як бізнес може сконцентрувати зусилля на своїй основній діяльності;
  • застосування новітніх технологій — автоматизовані процеси та системи управління логістикою дозволяють удосконалити всі внутрішні процеси, а також забезпечити точність та ефективність виконання замовлень.

Недоліків у оренди складських приміщень мінімум. Наприклад, вартість оренди може зрости. Втім подібні питання сторони завжди детально прописують у договорі. Ще один недолік — якщо орендодавець відмовиться від співпраці, може виникнути потреба у негайному пошуку нових площ та організації логістики. Втім і така ситуація радше є виключенням зі всіх правил, адже втрата партнерів для аутсорсингових компаній теж ризикована.

Оцінюючи переваги та недоліки обох варіантів, можна цілком точно стверджувати, що вибір оренди складської площі для зберігання товарів є найбільш раціональним рішенням для бізнесу. Адже таким чином вивільняються ресурси для основної діяльності та адаптації до мінливих умов ринку.

Використання орендованих площ дозволяє оптимізувати управління ресурсами, зосередитись на стратегічних завданнях та мінімізувати будь-які ризики, пов’язані зі зберіганням товарів. Вибір орендованих складських площ частково забезпечує не тільки стабільний розвиток компанії, але і її успішне функціонування в динамічних умовах ринку.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code