Договір міни квартири

Договір міни квартири

Такий документ, як договір міни, є правовстановлюючим документом, які визначають передачу права приватної власності на житло від однієї людини до іншої, натомість він отримує право приватної власності на житло, що належить другій людині. Такі угоди існували ще за часів римського права. Це договір, який підтверджує, що між сторонами відтворюється обмін одного майна іншим.

Залежно від обставин та попередніх домовленостей договір міни квартири може бути з доплатою або без, важливо щоб сума була заздалегідь зазначена в угоді. Такий документ, як договір міни, може стосуватися як рівноцінних квартир, так і апартаментів різних цінових категорій, а також автомобілів, яхт та автотранспортних засобів. Користується попитом ця пропозиція не часто, але є справжньою паличкою-виручалочкою для людей, які хочуть розширюватися, змінити місце проживання або обміняти квартиру в тому ж будинку, щоб вікна виходили на сонячний бік.

Наприклад, якщо жінка живе одна в трикімнатній квартирі, втомилася від прибирання, потреби обслуговувати велике приміщення і не планує заводити дітей, вона може запропонувати обміняти своє житло на однокімнатну квартиру молодої сім’ї, яка чекає на двійню. Узгоджують такі угоди нотаріальні контори (приватні чи державні). При виникненні складнощів із формуванням документа, надати свої послуги можуть найкращі агенції нерухомості Києва, які знають усі нюанси процедури.

Чим відрізняється договір купівлі-продажу від договору міни?

Нерідко зустрічається, що люди прирівнюють договір міни до договору купівлі-продажу, посилаючись на подібні характеристики. Незважаючи на велику кількість схожих характеристик, передача нерухомості у власність здійснюється різними методами.

Наприклад, договір міни квартири має на увазі взаємообмін, одна людина підписується на те, що передасть іншому житлоплощу і отримає рівноцінний об’єкт натомість. Якщо при купівлі-продажу йдеться про обмін грошей на апартаменти, то при формуванні договору міни квартири процес стосується, в першу чергу, обміну рівносильних об’єктів – нерухомості. Грошова компенсація чи доплата може бути як доповнення. Головне – вказати в угоді, який товар підлягає обміну і кількість. Важливо пам’ятати, що:

  1. При продажу житлоплощі, законодавчим документом на яку є договір міни, згода чоловіка/дружини необхідна, якщо на етапі укладання договору власник був одружений.
  2. Наявність технічного паспорта не є обов’язковим.
  3. Сьогодні договори міни укладають дуже рідко. Оформлюють здебільшого два договори купівлі-продажу.

Скільки коштує оформити договір міни?

Цінова політика безпосередньо залежить від рівня фахівця, його умінь, навичок та досвіду. Як правило, вартість первинної консультації в середньому становить 550 гривень, основна консультація та детальний аналіз – близько 800 гривень. Індивідуальні послуги юристів – від 4 500 до 8 000 гривень. Бартерні угоди можуть зацікавити за рахунок таких переваг:

  • відсутність оборотних коштів;
  • наявність економічної вигоди;
  • можливість придбати великий за розміром і ціною товар в обмін на менший з доплатою;
  • можливість позбутися неліквідної житлоплощі.

Іноді, якщо купівля квартири в Києві, продаж чи міна є недоступними для людини, її може зацікавити оренда елітної нерухомості Києва, це дозволяє стати тимчасовим власником житла без паперової тяганини та великих фінансових витрат.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code