Де брати довідку про нормативну грошову оцінку землі та чому мені її не видають?

Де брати довідку про нормативну грошову оцінку землі та чому мені її не видають?

MFM3wawMnhEm7FMqsYaXKjMFyHoO21TNX4_Ewh6ixUzKpL_DKRkAZbDawXf7wvpPE1Qotxj5boa68ShVjWo9OHsHfQZPXLHYudX8JAxgoz3oBWCfvKSaAtrCfun1ZQtb-XE21hgEf1zdk4AzzQMbiQ

Нормативна грошова оцінка (НГО) потрібна для обчислення земельного податку, мінімального податкового зобов’язання, орендної плати, відчуження державних та комунальних земель, сплати держмита. Інформація про розмір НГО важлива для потенційних орендарів, землекористувачів, забудовників, фермерів. Як її отримати, відповідають експерти-землевпорядники компанії Київські землі.

Актуальну інформацію про розмір НГО у 2024 році надає не довідка, а Витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який формується із застосуванням електронної системи Державного земельного кадастру.

Хто створює технічну документацію з НГО

Під нормативною грошовою оцінкою законодавство має на увазі розрахований рентний дохід активу з урахуванням капіталізації та індексації. Оновлення НГО здійснюється в середньому раз у 5-7 років.

В якості бази оподаткування використовується НГО, що діє:

  • або станом на 15 липня попереднього бюджетного року;
  • або з початку бюджетного року, за окремим рішенням органів місцевої або державної влади.

Технічну документацію з нормативної грошової оцінки створюють сертифіковані землевпорядники на підставі рішення органів влади, місцевого самоврядування, договору. Технічна документація підлягає реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Де та як отримати довідку про нормативну грошову оцінку землі

До органів Держгеокадастру йти не потрібно. Витяг з технічної документації про НГО можна отримати:

  1. Шляхом особистого або письмового звернення у місцевий ЦНАП;
  2. Онлайн через Дію або у електронній системі послуг Держгеокадастру України. Для користування електронними сервісами потрібно пройти процедуру ідентифікації із застосуванням електронних засобів та КЕП.

Якщо землевласник або землекористувач не має КЕП, Витяг з технічної документації про НГО допоможе отримати уповноважена особа: землевпорядник, що має доступ до системи ДЗК через особистий кабінет. Стандартний строк виконання послуги 3 дні.

В яких випадках Витяг про нормативну грошову оцінку не видають

Основні причини – відсутність технічної документації з НГО, або помилки у відомостях про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі. Підставою для відмови у також є відсутність сформованої земельної ділянки з кадастровим номером, неможливість встановити реальне розташування ділянки; помилки у складанні заяви на видачу Витягу. Якщо причиною відмови є помилки у ДЗК, землевпорядник знаходить причини появи такої помилки та забезпечує комплекс дій щодо виправлення помилки у ДЗК.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code