«ШТРАФ ЗА ЕВАКУАЦІЮ АВТО ПОВЕРТАЮТЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ» | Адвокат Прокопенко Вадим, г. Киев

«ШТРАФ ЗА ЕВАКУАЦІЮ АВТО ПОВЕРТАЮТЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ»

«ШТРАФ ЗА ЕВАКУАЦІЮ АВТО ПОВЕРТАЮТЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ»

 

«ШТРАФ ЗА ЕВАКУАЦІЮ АВТО ПОВЕРТАЮТЬ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ»

 

 «ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ».

 

Субота, 8 вересня 2007 р. № 162 (445)

 

Своє авто киянин В’ячеслав Остаповець при­паркував біля Лісового ринку на вул. Братиславській о дру­гій годині пополудні. Повернувся за кілька хвилин. Бачить –  його “маз­ду” вже повантажили на автоева­куатор.

– Я зупинився здати долари у вулич­ному пункті обміну, – пояснює. – Упо­рався не довше як за З хвилини.

Евакуатори запропонували відкупити­ся за 350 грн. Обіцяли спустити машину і не виписувати квитанцій. В\’ячеслав від­мовився.

– Вирішив довести, що вони не пра­ві, – каже. – Я ж не залишав машину, а лише зупинився на пару хвилин.

“Мазду” повезли на штраф-майданчик поблизу Севастопольської площі. В’яче­слав поїхав туди маршруткою. На штраф-майданчику йому видали копію протоко­лу і чек – уже на 650 грн. Ще вимагали 10 грн за стоянку, хоч легковик пробув там менш ніж годину.

– Сказали, що везли мою машину че­рез Московський міст і намотали 50 кіло­метрів. Тому я повинен заплатити штраф 350 гривень –  за стоянку в забороненому місці, ще й 300 гривень за доставку, –  обурюється чоловік. –  У протоколі не­розбірливо написано прізвище інспекто­ра. А на чеку з переносного апарата є ли­ше загальна сума.

Остаповець вирішив подати до суду на евакуаторів. Бо шкода втрачати гроші. Знаку “Стоянка заборонена” біля ринку він не бачив.

– Нема тут що оскаржувати,  – комен­тує заступник директора підприємства “Київтранспарксервіс” Костянтин Красавін. – І кілометраж нарахували правильно. Автоевакуатор виїжджає зі штрафмайданчика й повертається туди ж.

Тому відстань подвоюється. Евакуйо­вану машину везуть 15 кілометрів, а платити треба за 30. Такі закони.

За першу добу на штрафмайданчику беруть 17 грн, за кожну наступ­ну  – 10 грн. Завантаження і виванта­ження авто також оплачує його власник. Вартість доставки на май­данчик залежить від об\’єму двигуна і віку машини. Штраф чималий, зате іншим разом водій не кидатиме ма­шину де заманеться, вважає Красавін. Без автоевакуаторів рух зупи­ниться. Неправильно припарковані машини заважають прибирати доро­ги. Тому в Києві щодня евакуюють сотню легковиків.

Автомобіліст має достатньо шансів перемогти в суді, запевняє юрист правової компанії “Наша справа” Вадим Прокопенко. Каже, Ос­таповець може довести, що лише зу­пинився, а не припаркувався на три­валий час. Відповідно до тлумачення тер­мінів у Правилах дорожнього руху, зупинкою є припинення руху тран­спортного засобу до 5 хвилин, — по­яснює юрист. — Отже, стоянка три­ває більш ніж 5 хвилин. Оскаржувати незаконну евакуацію автомобіля треба в прокуратурі і су­ді. Однак для цього потрібні свідки. – Крім того, у суді водій дає влас­ні пояснення, показує протокол,  – продовжує Вадим Прокопенко.  – Треба самостійно зробити замі­рювання відстані від ринку до штрафмайданчика. Або вимагати довідку про це в “Київавтодорі” чи у службі таксі. Евакуаторам доведеться поверну­ти несправедливо накладений штраф і відшкодувати моральні збитки.

 

Анна ІЛЬЮК

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code